درباره ما

به درباره ماه خوش آمدید

هلدینگ آموزشی رهپویان دانش و اندیشه به عنوان ناشر برتر دیجیتال کشور در سه سال متوالی با هدف هوشمندسازی مدارس سراسر کشور، نرم افزارمحتوای آموزشی هوشمند ماه را در سال 98 عرضه کرد. ماه از معدود نرم افزارهای آموزشی برای دانش‌آموزان ایرانی است که تجربه هوشمندسازی را برای مدارس مختلف و با هر امکاناتی میسر می سازد. نرم افزار ماه نوعی محتوای افزونه به کتاب های درسی است که کتب و مباحث درسی دوره ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم را پوشش می دهد. در این نرم افزار 15 هزار و 660 دقیقه ویدئو آموزشی ، 2 هزار و 475 عکس آموزشی، 660 دقیقه صوت آموزشی، 120 برنامه آموزش تعاملی و 131 فایل و محتوای متنی افزونه به کتاب درسی قرار داده شده است. در این نرم‌افزار بالغ بر 6 هزار محتوای آموزشی مختلف و متنوع اعم از ویدئو، صوت، متن، آموزش تعاملی و تصویر آموزشی در موضوعات تفکر و پژوهش، ریاضی، زبان انگلیسی، عربی، علوم، فارسی، قرآن، کار و فناوری، مطالعات اجتماعی و پیام های آسمانی قرار گرفته است. گلچینی از منابع آموزشی معتبر جهان که تحت نظر گروه علمی، در موسسه رهپویان ترجمه و صداگذاری و تدوین شده‌اند، درکنار مجموعه ای از تدریس ‌دبیران منتخب به عنوان نقطه‌ی تمایز این محصول آموزشی شناخته می‌شود. این محتوا به عنوان مکمل سخت افزارهای آموزشی موجود در مدارس، قادر است فرآیند هوشمندسازی مدارس را بیش از پیش تسهیل کند. این محصول دارای تایید آموزش و پرورش و سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و دفتر انتشارات و تنکولوژی آموزشی به شماره 2805 است. این مجوز به شرح زیر است: اعتبار نامه مذکور طبق ماده 2 قانون تشکیل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و آیین نامه ساماندهی منابع آموزشی و تربیتی (مصوبه 828 شورای عالی آموزش و پرورش) برای ابزار کمک آموزشی معلم با عنوان «محتوای آموزشی هوشمند (ماه)» صادر شده است. امید داریم که از طریق ارائه این نرم افزار در سطح گسترده و در مدارس سراسر کشور بتوانیم گامی بزرگ در جهت هوشمند سازی مدارس کشور برداریم و مسیر هوشمندسازی مدارس را برای دانش آموزان ایرانی در کلاس های درس هموار سازیم.

نظر دبیران در مورد ماه چیست؟

نرم افزار کلاس هوشمند ماه به عنوان یک ابزار کمک آموزشی در خدمت دبیران سراسر کشور قرار گرفته است. در این ویدئو دبیران و کارشناسان دخیل در پروژه طراحی و توسعه نرم افزار کلاس هوشمند ماه و همچنین دبیران با سابقه در حوزه آموزش درسی به بیان ویژگی های این نرم افزار پرداخته اند. همچنین بابک ندرخانی به عنوان مدیرعامل هلدینگ آموزشی رهپویان و مجری و صاحب امتیاز این نرم افزار آموزشی نکاتی را در خصوص نرم افزار کلاس هوشمند ماه بیان کرده است. طراحی و توسعه نرم افزار ماه با توجه به ارتباط نزدیکی که بین هلدینگ آموزشی رهپویان با مؤلفان کتاب درسی و دفتر تألیف کتب درسی وجود داشت در این مؤسسه کلید خورد. در طراحی و توسعه این نرم افزار آموزشی بیش از 40 نفر از افراد با تجربه در حوزه آموزش و تیمی جوان و خوش فکر از نخبگان آموزشی به مدت حدود سه سال دخیل بوده اند. نتیجه این همکاری تخصصی، نرم افزار کلاس هوشمند ماه بود که با هدف ملموس سازی بیش از 90 درصد مفاهیم کتب درسی، درگیر کردن همه حواس دانش آموزان و با شعار یادگیری عمیق تر و بهتر برای استفاده معلمان سراسر کشور عرضه شده است. هلدینگ آموزشی رهپویان دانش و اندیشه خلاق این نرم افزار آموزشی را به همه دبیران زحمتکش و با دغدغه در زمینه به روز رسانی امر آموزش در مدارس تقدیم می نماید.

محتوای آموزشی هوشمند (ماه) را بیشتر بشناسید.

اگر در گذشته هوشمندسازی مدارس و کلاس های درس به صورت اختیاری انجام می شد، حال دیگر این امر به یک ضرورت بدل گشته است. هلدینگ آموزشی رهپویان با طراحی و ساخت نرم افزار کلاس هوشمند ماه به دنبال رفع این نیاز ضروری امروز آموزش و پروش کشور عزیزمان بوده است. سه قشر دانش آموزان، دبیران و والدین مخاطب اصلی نرم افزار هوشمند ماه هستند. هلدینگ آموزشی رهپویان با طراحی این نرم افزار در نظر داشته است تا این سه قشر درگیر با آموزش و پرورش کشور را از خدمات آموزشی این نرم افزار بهره مند سازد. از این رو نرم افزار ماه با هدف صرفه جویی در زمان تدریس، سهولت در کاربری آن برای دبیران و دانش آموزان، ساده سازی تدریس برای دبیران، بالا بردن انگیزه یادگیری در دانش آموزان و ایجاد هیجان در آنها از سوی هلدینگ آموزشی رهپویان توسعه داده شده است. با استفاده از نرم افزار کلاس هوشمند ماه به سادگی می توان یک کلاس هوشمند تمام عیار برگزار کرد. به طوری که هم دبیران بتوانند دروس را بهتر انتقال دهند و هم دانش آموزان دریافت بهتر و درست تری از دروس آموزشی خود داشته باشند. و در نهایت والدین با رضایت از ارتقای دانش کودکان و دانش آموزان خود از فواید این نرم افزار بهره مند خواهند گشت. در این ویدئو لحظاتی از کاربری این نرم افزار آموزشی را در مدارس مشاهده خواهید کرد. همچنین دبیران و والدین نظرات خود و تجربه خود را در خصوص استفاده از نرم افزار کلاس هوشمند ماه خواهند گفت.